Genellikle attığı tweetlerle gündeme gelen ABD Başkanı Donald Trump, şimdi de klavyeyle yazdığı mesajlarla değil, el yazısıyla gündemi meşgul ediyor.

İngiliz Daily Mail gazetesi haberine göre; ABD Başkanı'nın elle yazdığı notları gazete analiz etti ve Trump'ın karakterine yönelik çıkarımlarda bulundu.

SOLA YATIK, BÜYÜK HARFLER

Trump'ın el yazısında kullandığı sola doğru eğik harfler genelde, kendini saklamayı ve perde arkasında çalışmayı seven insanları işaret ediyormuş.

Büyük harf kullanımının ise, yazarın kişiliğine dair önemli ipuçlarının verdiği ifade edilen analizde; büyük harf kullanan kişiler genellikle dışa dönük ve ilgi çekmeyi seven insanlar olarak tanımlanıyor.

trumppp

DAR BOŞLUKLAR, NOKTALI HARFLER

Gazetede yapılan yorumda,kelimeler ve harfler arasındaki dar boşluklar, kişinin yalnız kalmayı sevmeyen bir yapısı olduğu şeklinde değerlendiriliyor.

Noktalı harflerin sık kullanımı ise, yazarın agresif, dikkatli, zeki ve meraklı olduğuna işaret ediyormuş.

İ harfinin üzerinde kullanılan noktanın olması gerektiğinden biraz yukarda olması ise, kişinin geniş bir hayal gücüne sahip olduğunu gösteriyor şekline yorumlanan el yazısı okumasına gazete vurguda bulunuyor...

BASTIRARAK YAZMAK ENERJİ BELİRTİSİ

Başkan Trump gibi kağıda bastırarak koyu bir biçimde yazan kişilerin yüksek enerji sahibi olduğu açıklamalarda belirtiliyor. Bu yazı biçimi aynı zamanda yüksek bağlılık ve olayları ciddiye almanın da bir işaretçisi olarak açıklanıyor.

Ancak haddinden fazla bastırarak yazan kişilerin, eleştirilere karşı çabuk tepki veren insanlar olduğu değerlendiriliyor.

T harfinin üzerindeki çizgiyi uzun yapan kişiler ise, kararlı ve çoşkulu kişilikleriyle tanınıyormuş.

trumpppp

...VE TRUMP'IN İMZASI

Başkan Donald Trump'ın imzaladığı ilk kararnamede gözüken imzası da kişiliği hakkında ipuçları veriyor.

Okunması çok zor bir imzaya sahip kişilerin özel ve anlaması zor insanlar oldukları değerlendiriliyor..

İşte Amerikan başkanının gündemden düşmeyen açıklamalarına istinaden;yaptıklarını analiz etmeye çalışan beden dili okuyucularının şimdi de el yazısı karakteriyle Tramp analizleri..

Tüm DÜNYANIN AĞZINDA TRAMP'TA,TRAMP...

Remzi CİĞERLİ

Tarih: 03.02.2017