Hollanda`da Türkler Polis Tarafından Köpeklerle Dağıtıldı

Hollanda'da Türk bakanların ülkeye girişinin engellenmesi protesto edildi. Protestocular, polis tarafından dağıtıldı.

12.03.2017 14:09
Hollanda`da Türkler Polis Tarafından Köpeklerle Dağıtıldı

Hollanda'nın Türk Bakanları engellemesi Hollanda'da bulunan Türk vatandaşlarının tepkisini topluyor. Rotterdam'da gece saatlerinde toplanan kalabalık Hollanda'nın Türk bakanları engellemesini protesto ediyor.

Hollanda'daki Türkler, Hollanda Havaalanı'nda oturma eylemi başlattı.

Hollanda'daki MHP'li Türklerin oluşturduğu "Türk Federasyonu" Hollanda Havaalanı'nda oturma eylemi başlattı. MHP'li yetkililer Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Havaalanı'na gelene kadar eylemlerini devam ettireceklerini söylediler.

POLİS TÜRKLERİ DAĞITTI

Hollanda polisi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın aracının tutulduğu yerde toplanan Türk göstericileri güç kullanarak dağıttı.

Hollanda polisi, Türkiye'nin Rottterdam Başkonsolosluğu yakınındaki göstericilere copla müdahalede bulundu. Atlı polislerin de kullanıldığı müdahale sırasında bazı Türk vatandaşların yere düştüğü görüldü.

Bakan Kaya'nın aracının yakınından uzaklaştırılan göstericiler, cadde başında sloganlar atarak tepkilerini sürdürüyor.

"MHP ALINACAK TEDBİRLERİN YANINDA OLACAKTIR"

Konuyla ilgili MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, NTV'ye bir açıklama yaptı.

İşte Yalçın'ın açıklaması:

Bir Bakan'ın kendi vatandaşlarıyla görüşmek için gitmesi engellenmesi son zamanlarda görülmemiş bir uygulamadır. Hollanda Türk Federasyonu olmak üzere arkadaşlarımız, Hollanda Havaalanı'nda oturma eylemi başlattı. MHP alınacak tedbrilerin yanında olacaktır! Bunu ifade ediyoruz.

Yorum Yap