PKK ve FETÖ Şüphelileri Aynı Evden Çıktı

Manisa'da terör örgütü PKK'ya yönelik soruşturmada gözaltına alınan 2 kişinin evinde, FETÖ üyesi 14 şüpheli yakalandı. PKK'lı baba ile kızın, FETÖ üyelerini yurt dışına kaçırmaya çalıştıkları öğrenildi.

22.02.2017 21:56
PKK ve FETÖ Şüphelileri Aynı Evden Çıktı

Manisa'da FETÖ/PDY'nin il imamları ile meslekten ihraç edilen bir teğmenin de aralarında bulunduğu 16 kişi ile şüphelileri yurt dışına kaçırmaya hazırlandığı belirtilen E.K. yakalandı. Manisa'da kiraladığı çiftlik evde 16 kişiyi saklayan E.K.nın terör örgütü PKK üyesi olduğu, kızının ise örgütün dağ kadrosunda bulunduğu belirtildi. E.K'nın yurt dışına kaçırmak istediği kişilerden kişi başı 3 bin euro istediği bildirildi.

Manisa Terör ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmalar sonucu kiralanan bir çiftlik evde yurt dışına kaçmak isteyen FETÖ üyesi kişilerin bulunduğu bilgisini elde etti. Araştırmasını derinleştiren ekipler çiftlik evini, terör örgütü PKK'dan kaydı olan, aynı zamanda kızı örgütün dağ kadrosunda bulunan E.K. tarafından kiralandığını belirledi.

İL İMAMLARI GÖZALTINA ALINDI

Çiftlik evine düzenlenen operasyonda, E.K. ile birlikte FETÖ'nün Batman ve Muş imamı M.S., Mardin imamı O.Ö., Çankırı'da FETÖ üst düzey yöneticisi T.Y., FETÖ üyesi olmaktan aranan M. Ö., Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan ihraç edilen Teğmen M. S. ve Batman Tarım İl Müdürlüğü'nden ihraç edilen M. Ö.'nün de aralarında bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı.

KİŞİ BAŞI 3 BİN EURO

Gözaltına alınan E.K.'nın Yunanistan'a kaçmak isteyen şüphelilerle kişi başı 3 bin euroya anlaştığı, soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Yorum Yap