Profesyonel Hırsızlar Tam 20 Milyon Dolar Çaldı

Brezilya'da 20 profesyonel silahlı soyguncu, taşımacılık hizmeti sunan Amerikan devi Brink's'in Pernambuco eyaletindeki hangarından 20 milyon dolar çaldı.

22.02.2017 23:16
Profesyonel Hırsızlar Tam 20 Milyon Dolar Çaldı

Brezilya'da son yılların en büyük soygunu yaşandı. Amerikan devi Brink's'in hangarından 20 milyon dolar çalındı. 20 kişilik silahlı bir ekibin gerçekleştirdiği soygun aksiyon filmlerini aratmadı. Bu rakam 2005 senesinden bu yana yapılan en büyük soygun oldu.

PATLAYICIYLA DUVARI PATLATTILAR

Eyalet güvenlik güçleri tarafından yapılan açıklamaya göre, soyguncuların Brezilya'nın güneydoğusunda yer alan Recife'deki (Pernambuco) hangara farklı araçlarla gittiği ve patlayıcılar aracılığıyla duvarlardan birini patlatarak içeri girdiği ifade edildi.

POLİSLE ÇATIŞMAYA GİRDİLER

Soyguncuların soygunu gizlemek için çok iyi çalıştıkları ve bunu iyi hazırlanmış bir planla gerçekleştirdikleri ifade edildi. Hırsızların soygundan kısa bir süre sonra bir polis kontrol noktasından geçerken oradaki polislerle çatışmaya girdikleri ve üç polisin yaralandığı ifade edildi.

Recife'ye yakın olan De la Estancia sakinlerinin ise yaşanan patlama ve çatışma seslerinden dolayı tedirgin oldukları belirtildi.

Ülke tarihinin en büyük soygununun yaşandığı 2005 yılında Fortaleza Merkez Bankasından yaklaşık 55 milyon dolar çalınmıştı.

Yorum Yap