Selin Sayek Böke'ye Ölüm Tehdidi

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, dün akşam katıldığı canlı yayın sırasında ölüm tehdidi aldı. Tehdidin ardından polis yoğun güvenlik önlemi alarak, Böke'yi Ankara'ya götürdü.

22.02.2017 20:53
Selin Sayek Böke'ye Ölüm Tehdidi

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke’nin televizyon kanalındaki konuşmasında 16 Nisan referandumunda “Hayır” kampanyası yapanların, “evet” kampanyası yapanlarla “eşit şartlarda olmadıklarını” söylemesi ve “bu ülkede hayır kampanyası yapmak, ölüm tehdidini göze almayı gerektiriyor” mesajı vermesi üzerine televizyon kanalını arayan bir şahıs, “Zorluk yaşamak öyle olmaz, böyle olur” diyerek, Böke’yi öldürmekle tehdit etti.

POLİS, BÖKE'Yİ HAVAALANINDA KARŞILADI

Olay, Böke televizyon binasından ayrılmadan polise aktarıldı. Böke, gece yarısı polisler gelene kadar kanalda bekledikten sonra, yoğun güvenlik önlemi altında, Ankara’ya gitmek üzere havaalanına gitti. Benzer bir ihbarın poliste de olduğunun anlaşılması üzerine, Böke Ankara’da Esenboğa havaalanında da yine yoğun güvenlik önlemiyle karşılandı.

UÇAĞIN KAPISINDAN BORDO BERELİLER ALDI

CHP Sözcüsü’nü uçağın kapısından bordo bereliler ile CHP’liler karşıladı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ile birlikte, 8 araçlık güvenlik konvoyuyla evine getirilen Böke, polisler apartmanı baştan sona arayana kadar araçtan indirilmedi. Böke, yine polis koruması eşliğinde evine götürüldü.

Yorum Yap