Serbest Bırakılan Kundakçı Tekrar Gözaltına Alındı

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundakladığı gerekçesiyle hakim karşısına çıkan ve serbest bırakılan Mehmet Ali A. tekrar gözaltına alındı.

23.02.2017 21:25
Serbest Bırakılan Kundakçı Tekrar Gözaltına Alındı

Kadıköy'deki Müjdat Gezen Sanat Merkezini kundakladığı gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra adli kontrolle serbest bırakılan şüpheli Mehmet Ali A. hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı. Bu kararın ardından kundakçı tekrar gözaltına alındı.

SAVCI İTİRAZ ETTİ, MAHKEME REDDETİ

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ne saldıran ve polisler ekiplerince dün Sancaktepe'de yakalanan Mehmet Ali A. bugün Anadolu Adliyesinde çıkarıldığı hakimlikçe adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı. Anadolu Adliyesi 7'nci Sulh Ceza Mahkemesinin bu kararına soruşturma savcılığı hemen itiraz etti. İtirazı değerlendiren mahkeme adli kontrol kararında direnerek savcılığın talebini ikinci kez reddetti.

SAVCI ÜST MAHKEMEYE GİTTİ

Bunun üzerine savcılık bir üst mahkemeye itiraz ederek zanlı hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasını istedi.

TUTUKLAMAYA YÖNELİK YAKALAM KARARI VERİLDİ

İtirazı değerlendiren Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli Mehmet Ali A. hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı. Bunun üzerine Mehmet Ali A. tekrar gözaltına alındı.

Yorum Yap