Taşeron İşçiler 'Özel Sözleşmeli Personel Statüsü (ÖSP) Değil Kadro İstiyoruz' Diyor

Taşeron işçilerin kadro çalışmaları Bakan Müezzinoğlu'nun açıkladığı gibi referandum sonrasına kaldı. Bu süreç içerisinde taşeron işçiler zaman zaman taleplerini belirtiyorlar. İşçilerin taleplerinden biri de ÖSP değil kadro verilmesi yönünde.

12.02.2017 18:31
Taşeron İşçiler 'Özel Sözleşmeli Personel Statüsü (ÖSP) Değil Kadro İstiyoruz' Diyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu taşeron işçilerin kadro çalışmaları hakkında önemli açıklamalar yapmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bundan önceki açıklamalarında taşeron işçilerin kadro çalışmalarının Anayasa değişikliği referandumundan sonra devam edeceğini ifade etmişti.

'ÖSP DEĞİL KADRO İSTİYORUZ'

Taşeron işçiler referandumdan önce kadro çalışmalarının tamamlanması için bir imza kampanyası başlatmışlardı. Ancak başlatılan imza kampanyası sonuç vermedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu kadro çalışmalarının Anayasa değişikliği referandumundan sonra devam edeceğini ifade etmişti.

Ayrıca taşeron işçilerin başka bir talepleri daha bunuyor. Yüz binlerce taşeron işçisi Özel Sözleşmeli Personel Statüsü (ÖSP) değil kamu kurum ve kuruluşlarında kadro istiyorlar. Bunun için çeşitli sosyal medya platformlarında yorum ve paylaşım yaparak seslerini duyurmaya çalışan işçiler konu ile ilgili olarak Çalışma Bakanı Müezzinoğlu'ndan bir açıklama bekliyorlar.

KADRO ÇALIŞMALARI HAKKINDA BAKAN MÜEZZİNOĞLU'NUN AÇIKLAMASI

Kamu reformu paketini tamamlayacağız ve taşeron işçileri bu pakete dahil edeceğiz. İnşallah 2017 yılı içerisinde taşeron işçileri kadroya geçireceğiz ve referandum sonra bu sorunu ortadan kaldıracağız. Taşeron işçiler biraz daha sabırlı olsunlar. Taşeron işçiler yakın zamanda kadroya alınacak.

SİZLERDE GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTEBİLİRSİNİZ

Taşeron firmalarda çalışan işçiler, ÖSP yerine kadro verilmesi yönünde fikir ve düşüncelerinizi sayfanın alt tarafında bulunan yorum bölümünden ifade edebilirsiniz.

Siz de görüşlerinizi haberin altında belirtebilirsiniz..

Kamupersoneli

Yorum Yap